

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 20 V |
| Height | 1.3 mm |
| Depth | 1.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Insulation Resistance | 10 MΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Impedance | 90 Ω |
| Type | Signal Line |
| Current | 300 mA |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 year ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Max DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Current Rating | 300 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
